K-REPORT MOBILE 2.0

Diskuse K-report: IDS - Integrované dopravní systémy

Dolu v
Archiv

Témata Úvod


Příspěvek č.3654675 od uživatele OR.
20.11.2016 1:22:48
Ještě se k tomu vratim, moc se omlouvám za nedorozuměni s Berlínem, měl jsem původně napsat že zóna C je část Braniborska, ale předpokládal jsem, že pokud berlínský systém aspoň trochu znáte, z kontextu to pochopíte:
Ja Berlínem a okoli myslim Berlin (zony A,B)+ tarifni zonu C (tj. okolni Landkreis), které mají na plochu 3 zon zhruba totez co dnesni PID (11 pasem)a asi 2x tolik obyvatel.
a vy Berlínem myslite Berlin + spolkovou zemi Brandenburg, tj. území rozlohou větší nez Morava.
Tak to se fakt nemůžem domluvit. Berlín v mém pojetí (3 zony ABC) je jednoduchý a stabilní již někdy od roku 1996, kdy jsem tam začal jezdit.
K Vašemu bodu 3:
Vy píšete:
Základní princip, který opět rozšíří možnosti tarifu a který v některých IDS tarifech funguje, je rozdíl mezi jednotlivým a předplaceným jízdným ...a dáváte příklad. A já vám oponuji, že princip, kdy jednotlivý lístek má jinou platnost než časová jízdenka pro stejná pásma je dle mého názoru špatně navíc s nejasně definovaným a definovatelným pravidlem co se s časovým jízdným smí a co už ne. Jinou hlavní myšlenku ve Vašem bodu 3 příspěvku nevidím.
K bodu 4.:
Vy píšete, že nevadí, když je systém složitý a dáváte před jednoduchostí přednost jakési spravedlnosti ať to stojí co to stojí (nesdílíte můj pohled a otázku vyplatí se to?). Já si myslím, že to vadí a odrazuje od jeho používání.
V tomto jsem rád, že nesedíte na Ropidu a jako daňový poplatník a volič doufám že ani v žádné funkci s rozhodovací pravomocí o veřejných penězích.
Zpátky

 ^ Nahoru

Témata Úvod