K-REPORT MOBILE 2.0

Diskuse K-report: IDS - Integrované dopravní systémy

Dolu v
Archiv

Témata Úvod


Příspěvek č.3654689 od uživatele Emil Švec.
20.11.2016 7:35:21
Přitom řešení je jednoduché. Zakázat stará auta, zpoplatnit vjezd do města, vyhnat auta z nábřeží apod, dostavit okruhy, postavit pár tisíc parkovacích míst.

Jak to chceš provést? Takže popořadě:
Zakázat stará auta Jaký to má důvod? Nějaký Opel Astra s E3 dneska seženeš za 20000 a jako staré auto mi to nepřijde. Pokud ti jde o emise, tak větší paseku páchají SUV a hlavně čipnutá auta, kterých bude vysoké %.

zpoplatnit vjezd do města Tomu bych se asi nebránil, ale jak to udělat, aby každý a hlavně kde zaplatil tu desetikorunu. To znamená milionu aut dát krabičku za sklo. A kde zpoplatnit? Za vjezd na Rohožníku nebo Sychrově? Nebo před Staromákem?

vyhnat auta z nábřeží apod Jestli bude kam a nezpůsobí to problémy, proč ne. Ale kdyby to šlo, už by to někdo udělal, tentýž nesmysl je SJM přes město

dostavit okruhy Abrakadabra a máme okruhy ::wink::. Tohle je vážně ta nejtěžší část tak jednoduchého úkolu

postavit pár tisíc parkovacích míst Kde a za čí peníze?

Jistě, město pumpuje 14 mld ročně do MHD, tak proč ne do IAD, ale myslím si, že pokud si někdo koupí auto, nemá mít automaticky ze zákona (jak si dost lidí v autech myslí) nárok na parkovací místo kamkoliv přijede (nehledě na to, že je to z právního hlediska zábor obecního pozemku) a kamkoliv může vjet.

Na druhou stranu někdo nechal vystěhoval desítky tisíc lidí za město, kde nejezdí nic nebo málo a pak se všichni diví, že není kde parkovat na kraji města, že nejsou školky atd. A samozřejmě nejvíce řvou ti, kteří mají hypotéky do 70 let a trvalé bydliště v Praze, nebo ještě lépe na dědině, odkud přitáhli
Zpátky

 ^ Nahoru

Témata Úvod