K-REPORT MOBILE 2.0

Diskuse K-report: IDS - Integrované dopravní systémy

Dolu v
Archiv

Témata Úvod


Příspěvek č.3655715 od uživatele M..
22.11.2016 8:28:36
OR: Fakt naposledy.
1) Já zkrátka prostě nepotřebuji nic nového vymýšlet. Jsem s fungováním rozličných IDS celkem obeznámen, protože se tím zabývám dlouhodobě; když zmíním něco, o čem vím z praxe, že to není problém, Vy odpovídáte stylem "nejde to, je to nedefinovatelné, bude to stát miliardy"; mě pak jako reakce stačí, že odkážu na příklad z praxe, čímž své tvrzení prokážu (a pokud si dotyčnou věc nastudujete, tak to uvidíte). Takže třeba u relační variability jsem Vás odkázal na IREDO a nemám potřebu to ještě rozepisovat na podrobném příkladu s Kouřimí, proč taky? Praxe je taková, je to zjevný fakt, nastudování už je na Vás.
2) Ja povazuji za nevyhodu a zesloziteni systemu pokud jednorazovka ci denni listek ma jinou platnost nez casovy. Tak proč to považuju za vhodné a výhodné jsem uvedl opakovaně. Co je na tom nevýhodného jsem nepochopil - opakovaně jsem kladl otázku, jaký pozitivní nebo negativní efekt má celkový počet zón v systému pro předplatné jízdné? K čemu je potřebuje u předplatného jízdního, tedy u pravidelného a častého dojíždění na pevné trase, kdokoli znát? Jakou to hraje roli při jeho rozhodování? Pokud jede někdo někam jednorázově (jednotlivé jízdné), tak to asi nezná a jednoduchost je pro něj výhodou. Pokud jezdí někdo někam pravidelně a dokonce si koupí dlouhodobou jízdenku, jak může být u všech všudy výhodou jednoduchost? Co je na ní výhodného?
3) Příklad s Kouřimákem na Slapech - viz výše, netřeba opakovat.
4) S Berlínem už jste se omluvil za chybu, tak nebylo třeba to znovu rozmazávat. Teď to ale chápu tak, že vlastně chybu nepřipouštíte.
Tak znova: já 18. listopadu uvádím příklad VBB, jehož systém dobře znám a proto jsem jej použil jako příklad zónového tarifu s pásmovou korekcí u velkých měst. Teprve potom Vy o den později zmiňujete "Berlin (to je tušim VBB)" - právě proto, že já ten systém znám a hovořil jsem o něm jako první, jsem Vás (spolu s dalším uživatelem) hned upozornil na to, že VBB přece funguje jinak než jen ta (mně dobře známá) kružnicová pásma a že je to systém naopak převážně zónový (proto jsem jej taky použil jako první při své argumentaci). To jste ignoroval, znovu jste mluvil o VBB jako o pásmovém systému a teprve po druhém upozornění spojeném s odkazy na schémata jste si zřejmě tohoto rozporu teprve všiml. Čili - kdo udělal chybu? (Ani jednou si nevybavuji, že bych se točil na slovíčkách o Braniborsku - jde o to, že když já o něčem mluvím a Vy ten pojem opakujete, logicky předpokládám, že jím myslíte totéž. Kecy o Rathově advokátovi si nechte stranou, chyba nebyla na mém přijímači.)
5) A takové ty argumentační fauly "nově zavádíme zásadní tarifní nerovnost" = "jste komunista", "argument "vyplatí se to" je zásadní a za jistých okolností by hrál významnou úlohu, ale podrobně vysvětluji, proč v tomto případě nepřeváží" = "nezajímá vás, zda se to vyplatí", to mě fakt nebaví.
Tím bych to ukončil, zvláště když odjíždím na služební cestu a hned poté do Německa (kde si mimochodem nastuduji v praxi další IDS). Tak ani nemohu přijmout to pozvání na pivo, ale děkuji za ně.::happy::
Zpátky

 ^ Nahoru

Témata Úvod